Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jdeme na cvičit psa

20. 3. 2008
Proč?
Cvičák je důležitý nejenom proto, abyste se zde naučili jak svého psa správně cvičit a vést, ale také proto, aby si váš pes zvykl na cizí prostředí, cizí psy atd. Mimo jiné je to pro něj také spousta zábavy, pohybu a poznávání, které ho nesmírně baví. Pokud vám nestačí u psa pouze základní výchova, ale chcete aby vás poslechl za každé situace, případně chcete skládat se svým psem zkoušky z výkonu, měli byste začít navštěvovat cvičiště a samozřejmě pokud máte služební či jiné plemeno vyžadující zkoušky z výkonu.


Kdy?

Optimální doba pro vkročení na cvičák je zhruba ve 3 - 4 měsících štěněte. Je velmi důležité, aby jste v té době měli již kompletní očkování. Také by již mělo štěně být zvyklé na obojek, vodítko a mělo by slyšet na své jméno a někteří již ovládají základní povely. Určitě je vhodné předem si vyhledat příslušnou organizaci ve svém okolí, navštívit ji a informovat se na podmínky Členství. Ideální je navštívit organizaci ve výcvikový den a podívat se jak takový den probíhá a co obnáší. Ve většině organizací se začátečníkům věnují instruktoři, kteří vám přesně poradí v každé situaci.


Jak?
První den je dobré přijít vybaven a to především s pamlsky pro psa, oblíbenou hračkou, náhradním vodítkem, obojkem a také je dobré mít s sebou misku s vodou. Vodítka je lepší mít dvě, jedno delší a jedno krátké. Delší vodítko se hodí například na nácvik stop či obran v kruhovce, kratší zase na nácvik poslušnosti. Časem toho pes bude samozřejmě potřebovat více, stopovačku, předměty na stopy, postroj na obrany apod. Co se týká obojků je lepši jeden stahovací (řetízkový) a jeden klasický kožený.


Cvičák je jiným slovem cvičiště:)...chodí se tam trénovat s pejsky

Zdroj:
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét


Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 140107
Měsíc: 924
Den: 31