Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kavalír King Charles Španěl

20. 3. 2008

Popis: Menší, harmonicky stavěný pes s delší srstí. Hlava mezi ušima téměř plochá, s mělkým stopem a čenichem dlouhým asi 3,8 cm. Oči velké, tmavé, kulaté, nevystupující. Uši dlouhé, vysoko nasazené, pokryté dlouhou srstí. Krk středně dlouhý, lehce klenutý. Tělo krátce vázané, s rovným hřbetem a středně hlubokým, prostorným hrudníkem. Končetiny rovné, pevné, se středně silnými kostmi, zezadu bohatě osrstěné. Ocas dobře nasazený, délkou odpovídající délce těla, vesele nesený, nikdy přetočený přes záď. Srst dlouhá, hedvábná, nezkadeřená, nejvýše jemně zvlněná. Zbarvení: černo-tříslové (black and tan), červené (ruby), bílo-kaštanové (blenheim) a trojbarevné (trikolor).

Charakteristika: Aktivní sportovní pejsek, přiměřeně temperamentní. Naprosto nekonfliktní, přátelský a snášenlivý, neboť byl v minulosti většinou držen ve smečkách. Přizpůsobí se každému prostředí a každé situaci. Má poddajnou povahu a snadno se vychovává a cvičí.

Zvláštní nároky: Těmto nenáročným psům postačí občasné pročesání srsti a denně alespoň hodinová procházka.

Užití: Kdysi lovecký, dnes sportovně - společenský pes prakticky pro každého.

Výskyt: Patří k oblíbeným a hojně chovaným společenským plemenům.

Možná záměna: S King Charles španělem, jenž je menší a má výrazně zkrácenou čenichovou partii. S japonským činem, který je výrazně menší, jemnější a rovněž má krátký nos.

Zdroj : moje hlava a  kamarádčin pes

Kavalír King charles španěl

kavalir

Kavalír King charles španěl

kavalir

Kavalír King charles španěl

Kavalir

kavalír

po

nic to neni!!...

ll

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét


Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 139318
Měsíc: 956
Den: 20