Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nemoci

14. 3. 2008
Blechy

Blechy bývají nejvážnějším problémem u psů. Nezáleží na tom jak zlé blechy jsou, u štěňat musíte vždy používat jemné přípravky připravené speciálně pro štěňata. Mnoho insekticidů je hodně toxických. co tVybírejte si šampony a/nebo spreje na blechy s růstovým regulátorem hmyzu. Tato relativně nová chemická kontrola blech přeruší jejich životní cyklus. Blechy musí být také potlačeny v prostředí ve kterém zvíře žije, na koberečku, dečce... Jinak bude problém s blechami pokračovat.

Vzteklina
Smrtelné onemocnění centrální nervové soustavy,které napadá všechny savce,zejména mývaly,netopýry,tchoře,lišky,domácí psy a kočky,a také lidi.Vzhledem k tomu,že vzteklina může způsobovat závažné ohrožení veřejného zdraví,je nezbytné psy proti vzteklině očkovat.V naprosté většině zemí je to povinnost.Novorozená štěňata získávají protilátky v mateřském mléce.Tyto protilátky však obvykle vydrží pouze šest až šestnáct týdnů.Poté štěňata potřebují k ochraně před chorobami očkování.
příznaky:
Období vysoké vzrušivosti zahrnují nevyprovokovaná napadení a pokousání,a rovněž citlivost na hluk.Kromě toho se mohou vyskytovat období ochrnutí,křeče a obtíží při polykání.


Psinka:
Vysoce nakažlivé onemocnění,často smrtelné,způsobuované virem,který napadá dýchací,trávící a nervovou soustavu psů.Tento virus se obvykle šíří vzduchem,takže jedinou účinnou možností obrany před touto nemocí je očkování.

příznaky:
kašel,kýchání,výtok z nosu a očí,horečka,skleslost,zvracení,průjem,ztráta chuti k příjmu potravy a záchvaty.


Parainfluenza

Jedná se jeden z mnoha nakažlivých virů,způsobujících onemocnění nazývané lidově "psincový kašel".Jedná se o vysoce infekční onemocnění napadající dýchací soustavu.
Příznaky:
chraplavý,suchý a dusivý kašel,ztráta chuti přijímat potravu,skleslost,výrok z nosu a očí.

Leprospiróza

Vysoce nakažlivé onemocnění,které se šíří stykem se sekrety dutiny nosní,močí nebo slinami infikovaných zvířat; může postihnout i člověka.Tato choroba způsobuje zánět ledvin,horečku,zvracení a průjem.Rovněž může dojít k poškození jater.
příznaky:
zánět ledvin,horečka,zvracení,průjem,ztráta chuti k příjmu potravy,apatie.Může dojít i k poškození jater.Onemocnění není v raných fázích snadno rozeznatelné.

Coronavirus

Vysoce nakažlivé onemocnění trávicí soustavy.
příznaky:zvracení,průjem,vysoká horečka a dehydratace.

zdroj:http://luca2.blog.cz/rubriky/psi-nemoce
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét


Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 140105
Měsíc: 922
Den: 30